KS Skra Częstochowa - strona nieoficjalna

Wyprowadzanie I drużyny
Ładowanie...

Rola rodziców w wychowaniu piłkarzy

O tym, jak zachowywać się wobec dziecka, jak mu pomagać i o... Komitecie Oszalałych Rodziców opowiada Roman Kosecki, ojciec piłkarza i wiceprezes zarządu PZPN ds. szkolenia.

–Przede wszystkim należy dbać o higienę dziecka, by jadło dobre produkty, nie objadał się byle czym. A mamy na to wpływ– zaznacza na wstępie Roman Kosecki.

Drugą istotną kwestią jest kontakt na linii rodzice – trenerzy. –Należy pomagać trenerom i szkółkom w organizowaniu życia klubowego, bo to jest życie naszego dziecka– podkreślił.

Przestrzegł także przed tworzeniem... Komitetu Oszalałych Rodziców. –Nie może tak być, że rodzice pokrzykują na dzieci, mówią jak mają grać, krzyczą, krytykują. Dzieci to obserwują i denerwują się. Kibicujmy swojej drużynie, ale nie wtrącajmy się w szkolenie. Trener ma uprawnienia i to on jest najważniejszą postacią i to jego mają się słuchać dzieci. Nie rozliczajmy ich też od razu po meczu. Wielka prośba byśmy pomogli im wyrosnąć na ludzi fajnych, a nie zestresowanych i zagubionych– zaapelował Kosecki.

pon.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Ajaks Częstochowa ISkra Częstochowa I
Ajaks Częstochowa I 4:3 Skra Częstochowa I